
Хандбалният Спартак спечели срещу Добруджа с 37:28 (17:15) в мач от XI кръг на държавното първенство в своята зала в Първа езикова гимназия във Варна.
За протокола подопечните на Веселин Станков се водеха гости в този двубой, тъй като след взаимна договорка между двата клуба домакинската среща на варненци през есента се игра в Добрич.
„Получи се оспорван и нервен мач, и се радвам, че успяхме да вземем реванш за загубата в първия полусезон от пряк конкурент за плейофите“, заяви за „Петел“ Веселин Станков.
„Като цяло нашите играчи се поуспокоиха след почивката. Тогава направихме бързи разширени контрааатки и контролирахме темпото в нападение, което ни позволи да се откъснем в резултата и да спечелим“, добави той.
След петия си успех през сезона спартаклии излязоха на четвърто място в класирането с 11 точки, на една от третия Фрегата.
Голмайсторите за Спартак: Живко Георгиев – 8, Здравко Славов – 7, Евгени Пантеелев – 5, Ивелин Йорданов и Мартин Тодоров – 4, Любомир Митков – 3, Даниел Ангелов и Кристиян Мънчев – 2, Даниел Божанов и Владимир Няголов – по 1
