Хандбалистите на Спартак с победа срещу Левски

Хандбалистите на Спартак взеха рутинна победа в държавното първенство за мъже. Подопечните на Пенко Златев спечелиха срещу Левски с 33:23 (17:12) в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

Играхме, колкото трябва, за да спечелим, но някои неща не ми харесаха. Едно от тях е играта в защита. Трябва да коригираме неточностите, тъй като ни предстои важно гостуване на Добруджа. Те се подсилиха, но ако ние успеем да ги победим в Добрич, не само ще си гарантираме място в плейофите, но ще влезем в тях и като трети отбор в класирането след редовния сезон, заяви за „Петел“ наставникът на спартаклии Пенко Златев.

Голмайстори за победителите: Йордан Попов – 8, Ивелин Йорданов – 6, Петко Петков и Здравко Славов – по 5, Милен Жеков и Мартин Ангелов – по 3, Любомир Пенков, Живко Георгиев и Евгени Пантелеев – по 1.

Остави коментар