
Отборът на Фратрия U17 в Областното първенство гостува на Доростол (Силистра) в среща от 19-ия кръг на първенството. Мачът се игра на градския стадион „Луи Айер“.
Срещата предложи много физическа борба от двата отбора на тежкия терен в Силистра. Домакините поведоха в резултата в края на първото полувреме след добър удар от границата на наказателното поле.
Фратрийци изравниха в средата на втората част, като голът бе отбелязан от Борис Стефанов. До края на мача двата отбора размениха добри атаки, но нов гол не падна.
Краен резултат: Доростол – Фратрия: 1:1.
„Поздравления за момчетата, показаха характер на тежкия терен. Така се разви срещата, че бяхме в доста лоша ситуация, когато получаваш попадение „в съблекалнята“, казано на футболен език. През втората част динамиката на срещата се повиши значително, създадохме немалко атаки, и в резултат на това успяхме да изравним. Като обобщение на изиграната среща ще кажа, че равенството е закономерно. Доволен съм от това, че момчетата създават положения, но трябва да сме по-сигурни пред противниковата врата.“
Това бяха думите на старши треньора на Фратрия – Любомир Коев.
Състав на Фратрия:
Радостин Дунков, Виктор Харизанов, Иван Ставрев, Теодор Свиленов, Крис Несторов, Симеон Русин, Алекс Ненов, Борис Стефанов, Мартин Владимиров, Мартин Жоров, Николай Тодоров, Павел Славов, Димитър Добрев, Виктор Янчев, Борис Илиев, Виктор Василев.
