
Антон Фажев е една от значимите фигури на варненския Спартак в края на 60-те и 70-те години.Бранителят има зад гърба си 126 мача и 4 гола във „А“ група . Въпреки ,че от години живее в село Круша, не забравя родния си клуб и често посещава мачовете на отбора. Готов е винаги да помогне със съвет и препоръки.
Потърсихме неговия коментар и случващото се в клуба за сайта Vsport.bg:
„Винаги, когато се срещна със моите съотборници от миналото, обсъждаме това, което се случва в нашия клуб. Всички се вълнуваме от настоящето. Ние, все пак като ветерани, преживяли толкова много през годините, сме оптимисти за това, което предстои. Посрещнахме Димитър Димитров – Херо с много надежди и отворени обятия. По моя оценка има едно по-високо качество в отбора, в сравнение с предходния сезон, съобразено със съвременните тенденции. И магьосник да е, няма как да постигне такива желани резултати за такъв период от време. А времето явно ни притисна! И в световния футбол има такива примери, в които световни колоси са имали проблеми. Все още имам теоретични шансове да се спасим. Пътят, по който вървим, е трасиран след толкова години отсъствие от големия футбол. И тази година в еfbet Лига е едно стъпало към нашето развитие. С добра организация и финансова подкрепа, каквото осигури избрания наскоро Председател на УС г-н Павлин Николов, клубът трябва да се развива правилно. Има и приет тригодишен план, през който клубът трябва да се издигне на едно по-високо ниво. Апелът ми към всички, които обичат Спартак, е да го подкрепят, защото за хубавите неща и добрите резултати трябва и малко време!“
