Еди Пенев преди Световната купа във Варна: Не мисля за медали, а да играя все по-добре и по-добре

Участникът на Олимпийските игри в Париж 2024 Еди Пенев спечели сребро на земя на Световната купа в Кайро, а през 2023-а стана шампион на същия уред във Варна. Сега той е един от 14-те състезатели, които ще представят България на Световната купа в морската ни столица.

„Аз гледам всяко състезание отделно. Винаги си казвам, че съм добър колкото последното ми състезание, така че се надявам да си изиграя всичко добре. Нищо не се променя в подготовката ми, имам план, който следвам. Честно казано не мисля за медали, мисля за подготовката и все по-добре и по-добре да си изиграя всичко. Винаги, когато сме домакини е много приятно да се състезаваш пред публиката“, заяви гимнастикът.

В националния тим е също Давид Иванов, европейски вицешампион на този уред при младежите, който дебютира тази година при мъжете.

„Аз се чувствам добре, добре мина и подготовката, имам нови съчетания. Надявам се да се справя и да взема медал на кон с гривни. Това, че имам медал от Европейско първенство ми дава самочувствие, но сега съчетанието ми е различно, защото Правилника се промени“, коментира Иванов.

„Малко е притеснително, когато си отстрани, защото не можеш да направиш нищо. Когато го правиш сам имаш повече контрол. Моят най-добър уред е успоредка, съчетанието ми е доста трудно и работя много“, добави брат му Йоан Иванов, който няма да участва на турнира във Варна.

Остави коментар