Дубълът на Фратрия завърши сезона с победа

В последния кръг на Трета лига дублиращият отбор на „Фратрия“ гостува на „Бенковски“ Исперих. Получи се открит мач, който държа напрежението до последния съдийски сигнал.

Съставът на фратрийците беше своеобразна репетиция за следващия сезон — основно от играчи, родени през 2008 година, които преди това успешно изпълниха задачите си в елитното първенство U17.

Двубоят започна с размяна на атаки. Първата добра възможност създадоха гостите след разиграване на ъглов удар, но не успяха да реализират. Домакините отговаряха с опасни контраатаки и няколко пъти бяха близо до гол. В 33-ата минута успяха да открият резултата.

Фратрийците вдигнаха темпото и само пет минути по-късно Денислав Хасанов изравни — 1:1. До почивката резултатът остана непроменен.

След паузата играта се пренесе повече в половината на домакините. Дублиращият отбор на „Фратрия“ владееше топката и успешно спираше контраатаките на съперника. Въпреки това „Бенковски“ отново излезе напред след точно изпълнена дузпа в 57-ата минута.

Младият състав на „Фратрия“ показа характер и в рамките на четири минути обърна резултата. В 59-ата минута се разписа Иван Павлов, а в 61-ата Денислав Хасанов добави втория си гол в мача.

В 66-ата минута капитанът Лъчезар Войков вкара за 4:2 в полза на гостите.

До края на срещата двата отбора продължиха да атакуват. В 90-ата минута домакините намалиха разликата с втори гол от дузпа, но победата остана за фратрийците.

Краен резултат: 3:4 в полза на „Фратрия“.

С този успех завършваме труден, но ценен сезон. Дебютната година на дубъла в Трета лига не беше лека, но натрупаният опит и силният финал ни дават увереност и оптимизъм за следващия сезон, пишат от клуба на варненци във фейсбук.

Остави коментар