
Тимът на Спартак се изправя в сряда в последния си домакински мач срещу водения от Краси Балъков непредсказуем тим на Септември. Аритметиката вече е направена, а тя сочи, че Спартак трябва да спечели оставащите две срещи, а Хебър не бива да постига победа до края.
Едва ли момчетата на Любо Пенев ще пропуснат тези две възможности, имайки предвид и домакинския фактор в последния мач. В последната среща за сезона пред родна публика Спартак няма какво да губи. Тук дилемата от сорта сега или нищо не трябва да съществува, защото това допълнително налива олово в краката и обременява съзнанието за победа всяка цена победа. Сега е по-важно отборът отново да получи нужната подкрепа от привържениците, които не го оставиха и в най-трудните моменти, изобилствали през редовния сезон. Каквото и да се случи до края трагедия не трябва да се прави. В крайна сметка дори и във второто ниво на футбола изработената стратегия за качеството в живота на клуба ще даде своите резултати.
След близо 14-годишно отсъствие Спартак се завърна в елита, направено беше най-важното – подобрения в спорта инфраструктура. Много деца имат желание да тренират футбол в клуба, което също е похвално и насърчително. Дори и отбора да се раздели с групата на майсторите, както навремето наричаха“ А“ група, а сега вече Efbet Лига, едно участие във второто ниво ще преосмисли грешките, които бяха допуснати, ща даде нов тласък в развитието на клуба. Но все пак да не даваме категорични прогнози. Хубаво е да изчакаме последния развой на срещите за разпределение на местата. В крайна сметка всеки един от нас живее с някаква надежда, а тя е тази, която ни кара да преминаваме през най-тъмните и трудни времена.
