
Отборът на Първа ЕГ-Варна девойки 11-12 клас участваха на Републиканското ученическо първенство по волейбол, което се проведе в град Сливен от 29.04.23г. до 03.05.23г.
Участници на това първенство бяха също и училищата от Кюстендил, Казанлък, Нова Загора, Видин, София, Пловдив, Плевен, Сливен и Русе.
След теглене на жребия отборът на Първа ЕГ се падна в една група с домакините от Сливен, Видин, Плевен и Нова Загора. Варненки спечелиха всичките си мачове и станаха първи в групата, което им отреди да играят полуфинал с втория от другата група отборът на Казанлък. След много оспорван мач нашите момичета се пребориха и спечелиха с 3-2 гейма.

В деня преди финала момичетата имаха много емоционална и зареждаща среща със световно известната фамилия Назарян.Те им пожелаха успех на финала и им подариха биографичната книга „Роден победител“
На финала варненки срещнаха отбора от Кюстендил. Тръгнаха много силно и спечелиха първите два гейма. След леко отпускане кюстендилки взеха третия гейм.За голямо нещастие в четвъртия Мария Петрова се контузи, но момичетта се вдигнаха и петия гейм след игра точка за точка спечелиха мача и така станаха златните момичета.
Това дава право следващата година отборът на I ЕГ-Варна да участва на Световното ученическо първенство.
Волейболистките бяха подкрепени в залата от родители и от отбора по баскетбол на I ЕГ- Варна , които се представиха много добре на техните финали в град Хасково.
Състав на победителките:
Елизавет Ивакина-12aкл.
Лорета Арнаудова-12eкл.
Ивет Гавраилова-11бкл.
Ралица Гигова-11бкл.
Мария Петрова-8зкл.
Мартина Димитрова-9екл.
Анна-Катерина Станимирова-9зкл.
Малена Николова-9вкл.
Ваяна Заркова-9бкл.
Ерия Рашкова-9гкл
