
Много силно се представиха футболистите от Академия Спартак на турнира „Аквалайф къп“.
Набор 2011 е шампион, а набор 2014 завърши втори. В неделния финал водените от Миша Милошевич соколи, родени 2011-а завършиха 1:1 с Черно море.
Това беше достатъчно за спартаковци, тъй като в тази възрастова група форматът бе всеки срещу всеки, двата варненски тима финишираха с равни точки, а Спартак е с по-добра голова разлика.
В този турнир се даде повече шанс на момчета не взели участие на силния турнир в Созопол, където отборът завърши на трето място.
Набор 2014 с треньор Георги Симеонов изгуби последния двубой от тима на Приказките (Добрич) с 0:4 след 3 победи преди това.
