
Отборът на Добруджа 07 (Добрич) се класира за Държавни финали за юноши под 20 години.
Тимът, воден от Веселин Великов и Пламен Великов, спечели група Д (обхваща клубовете от Североизточна България) в първенството по волейбол за тази възраст.
Това стана ясно след изиграването на последния турнир от група Д, който се проведе в зала „Христо Борисов“ във Варна.
Този поток при юношите бе изключително равностоен, като три отбора – Добруджа 07, Черно море (Варна) и Дунав (Русе) завършиха на върха с еднакъв актив от 5 победи, 1 загуба и 15 точки.
Така геймовото съотношение реши крайното класиране, като Добруджа 07 завърши като първенец, а волейболистите на Черно море са втори с един гейм разлика (16/5 срещу 15/5).
Волейболистите на Дунав приключиха на трето място също с един гейм разлика от варненци.
Четворката се оформи от Перун (Варна) с 3 победи, 3 загуби и 8 точки.
Регламентът в група Д предвижда 1 директна квота за Държавни финали – първенецът, а заелите 2, 3 и 4 мястов крайното класиране да участват на квалификации.
С това отборите на Черно море, Дунав и Перун продължават борбата за достигане до спора за титлата на квалификационни турнири. Те ще бъдат на 28 и 29 март.

Пети в класирането е Волов (Шумен), на шесто място е Хан Аспарух (Исперих), а последен завърши съставът на Любо Ганев- Автосвят (Русе). Тези три отбора преустановяват по-нататъшно участие за настоящия сезон.
