
Черно море победи Левски с 1:0 в първия пролетен кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача реализира Александър Василев през първото полувреме на срещата.
Любопитното е, че цели шест юноши, продукт от школата на „моряците“, взеха участие при успеха над „сините“ на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Четирима от тях започнаха като титуляри. Това са Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Велислав Василев и Атанас Илиев. След почивката в игра се появиха Даниел Димов и Николай Златев.
Едва ли има друг отбор в елита ни, който може да се похвали с толкова много собствени кадри, като в тима на Илиан Илиев. От 26 играчи, с които разполага специалистът начело на варненския клуб, 13 са юноши на Морето. Това означава, че 50% от играчите на Черно море, са излезли от академията на „моряците“. Освен тях трима футболисти, развили се на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост, са под наем в тимове от Втора лига. Това са Мартин Милушев, Павел Георгиев и Петър Иванов. Първите двама са в Добруджа, а Иванов носи екипа на Янтра Габрово.
Работата с подрастващите и налагането им в първия тим е основна клубна политика на ръководството на Черно море и Илиан Илиев, която от години се следва на „Тича“. Крайният продукт от нея се вижда на терена, което кара привържениците на „моряците“ още повече да се гордеят със своя отбор.

8 Comments
by Атанас Илиев
Що го броите за ваш юноша , като навремето го изгонихте и доста време игра в „Б“ група , след което „Ботев“ Пловдив му даде шанс и го трансферира в Италия
by Морето
Е на кой е юноша бе олигофрен!? Георги Илиев като не му предложиха договор и игра в Търговище на кой е юноша. Аман от олигофрени. Спартак кога ще има юноши, добре че юноши на черно море ви върнаха в А група, че още щяхте да сте по селата.
by Атанас Илиев
Да затова го изгониха по най долният начин в края на кариерата му и сега не ще да чуе за Ч.М.
by Fanatik
Ти наистина си ологофрен, тези неща променят ли фалта че са юноши на Черно море? И двамата са от школата на черно море, а какво е станало след това не променя този факт
by selo
Жоро Илиев не иска да чуе за ТИМ, не за Черно море! Журналистите да го питат и ще видите че е така! Ама журналистите които се бият в гърдите че са черномореци, те са повече тимаджии, отколкото моряци. Ако се смени собственоста някога ще видите че съм прав
by Атанас Илиев
Не го изгониха „ТИМ“ или пък Ч.М. изгони го сегашният Ви треньор , който се хвали с мотого юноши
by Same song, but diferent voice
Едно и също се повтаря, години наред! Невероятни таланти, пропъдени, проспани, отхвърлени, отстъпени, отдадени, изгонени и не до там таланти, но усул , усул 5 мин, 10 мин, полувреме, титуляр! Добре дошли в черно море!
by Same song, but different voice
Едно и също се повтаря, години наред! Невероятни таланти, пропъдени, проспани, отхвърлени, отстъпени, отдадени, изгонени и не до там таланти, но усул , усул 5 мин, 10 мин, полувреме, титуляр! Добре дошли в черно море!