Черно море-БАСК записа първа победа във волейболната Суперлига


Черно море-БАСК постигна първа победа във волейболната Суперлига на България за мъже. Воденият от Пламен Христов тим надделя трудно над Добруджа 07 с 3:2 (27:25, 25:18, 30:32, 19:25, 15:13) в среща от трети кръг, изигран в зала „Добротица“ в Добрич. Срещата продължи повече от два часа.

Следващият двубой за варненци е на 2 ноември (сряда), срещу Славия. Добричлии излизат срещу Пирин (Разлог) ден по-късно.

Така Черно море заема десетата позиция във временното класиране с 2 точки (1 победа, 2 загуби), добруджанци са 11-и със същия актив, но с три поражения, съобщава BGvolleyball.com.

Двубоят тръгна с преднина за гостите от морската ни столица (3:1), след което играта продължи точка за точка до средата на гейма. След 15-та точка варненци наложиха волята си и диктуваха положението почти до самия край (23:20). Съперникът вкара интрига, като изравни на няколко пъти резултата, но в крайна сметка две грешки на Добруджа сложиха край на гейма.

Във втория гейм играта бе под диктовката на „моряците“ през по-голямата част от времето, като в ключовите моменти се откъснаха и поведоха с 2:0.

В третата част ролите се размениха, като добричлии доминираха почти до края, но след 22:20 гостите отново поеха инициативата. След шест гейм и мачбола за Черно море (29:28), момчетата на Данаил Милушев обърнаха резултата в своя полза и намалиха пасива.

Решителният четвърти гейм тръгна под доминацията на гостите, след което домакините оформиха добра преднина, стигайки до 16:10. Варненци, водени от Пламен Христов, обаче се мобилизираха на блокада и в атака и стопиха разликата почти напълно (18:17). До края добруджанци бяха безапелационни и вкараха мача в тайбрек.

Там двата тима тръгнаха равностойно, след което „моряците“ дръпнаха. След 7:12 добричлии влязоха в серия и скъсиха дистанцията, оставайки само на точка (12:13). Състезателите на Данаил Милушев останаха близо до съперника, но не успяха да го преодолеят и варненци се поздравиха с победата след 15:13 и крайното 3:2 гейма.

Най-голям актив за тима от морската столица реализира Симеон Димитров – 22 точки (2 аса, 1 блокада). 15 точки добави Борис Начев (2 аса, 5 блокади). За домакините над всички бе Жулиен Георгиев, който отбеляза страхотните 42 точки (3 аса, 2 блокади), с 20 точки завърши Златко Кьосев (3 аса), но не бяха достатъчни за успех.

Остави коментар