
Божидар Златанов е поредният герой в предаването „Аз съм“ на БНТ. Той е състезател по спортна гимнастика в клуб „Интерком груп Черноморски юнак“ град Варна.
„Хареса ми от първата тренировка и вече 15 години не съм излизал от залата“, сподели Божидар Златанов.
„Тренираме нови упражнения, решаваме дали да заложим на по-сигурно или да играем по-сложни съчетания. Догодина ще разчитам на нещо по-сигурно, защото видях че с по-сложните състезания не се печели повече“, разкри гимнастикът, който посочи за свой идол Йордан Йовчев.
„На републикански първенства взимам седем от седем медала“, каза Златанов.
Той сподели, че най-ценни в кариерата му са двата медала от олимпийския фестивал в Словакия и бронзовото отличие на европейското първенство в Мерсин. Попада в националния отбор, когато е на 10 години.
„На състезанията в чужбина е много голямо напрежението. Съжалявам, че не отидох на Олимпиадата. 2028-а ако съм здрав ще отида“, разкри гимнастикът, който мечтае да представя България на най-големия спортен форум.
„Успоредка е любимият ми уред, на него се чувствам най-добре. Тръпката преди състезание е нещо великолепно“, каза Златанов, който е възпитаник на Сергей Стоянов.
