
Боксьорите на БК Черно море записаха поредното си страхотно представяне. Варненци завоюваха златен и сребърен медал на завършилото държавното лично-отборно първенство, втори кръг, за ученици до 14 години в Ботевград.
Първи в своята категория стана Иво Димитров при 48-килограмовите след четири убедителни победи. На второ място остана Кубрат Гьоков в категория до 54 килограма. Той постигна победи в три от двубоите си, но на финала малко не му достигна да завоюва шампионската титла.
Добре се представиха и Себастиян Манчев (40 кг) и Кристиян Ерсой (70 кг), които спечелиха по един мач, но след това загубиха от бъдещите шампиони в категориите си.
Техни треньори са Георги Бояджиев и Димо Савов.
Всички състезатели са ученици в Спортно училище „Георги Бенковски“ Варна. Боксов клуб Черно море предлага безплатни тренировки за деца до 16 години.
