
Берк Мехмед не се забави с намирането на нов отбор. Бившият младежки национал ще се подвизава в Австрия. Крилото подсили редиците на Дорнбирн Лайънс, обявиха по-рано през деня официално от неговата агенция. Той ще бъде част от участника във второто ниво на австрийския баскетбол през следващия сезон.
През миналата кампания Мехмед се подвизаваше в Черно море Тича, но не получи много доверие от предишния старши треньор Кирил Болшаков. Все пак ситуацията за варненеца се промени след идването на Георги Давидов. Освен това бе част и от Хебър Пазрджик, където стана шампион в ББЛ А група, регион Юг. 22-годишният баскетболист записа скромните 1.5 точки за едва 8 мача в Sesame НБЛ.
За него това бе втори престой при „моряците“ след този между 2018 и 2022 година.
На този етап 21-годишният баскетболист е защитавал още цветовете на Черноморец, втория отбор на Черно море, Икономическия Университет-Варна и Шоутам. С „акулите“ спечели среброто в родния елит, докато с университетския тим и Хебър има един бронз в А група.
