България със сребро и бронз на Балканското по тенис на маса в Албена

 

Силно се представиха националните ни отбори на 60-ото Балканско първенство по тенис на маса в Албена.

Българските национали завършиха отборната надпревара със сребърен медал при мъжете (Петьо Кръстев, Владимир Петков, Ерен Бекир, Радослав Котев, Стефан Димитров, Стоян Сариев, треньор Константин Парапанов) и бронзов при жените (Мария Йовкова, Цветелина Георгиева, Калина Христова, Виктория Персова, Сиделя Мутлу, Дамла Хасанова, треньор Стоян Поппетров).

На финала мъжкият състав отстъпи на Гърция с 1-3, а женският успя да се пребори с тима на Сърбия за бронзовите медали – 3-2. На четвъртфиналите българките победиха съперничките си от Босна и Херцеговина с 3-0, а в полуфинала загубиха със същия резултат на шампионките от Румъния. При мъжете след трудна победа на четвъртфиналите над Румъния с 3-2, на полуфинала записаха лесен успех срещу Сърбия с 3-0.

Класиране: Мъже 1. Гърция 2. България, 3. Сърбия, 4. Турция, 5. Румъния 6. Босна и Херцеговина, 7. Косово, 8. Албания

Жени 1. Румъния, 2. Турция, 3. Българя, 4. Сърбия, 5. Гърция, 6. Босна и Херцеговина, 7. Албания, 8. Косово

Вчера започна и индивидуалната надпревара, която ще завърши в сряда.

Снимка Фейсбук, Стоян Поппетров

Остави коментар