
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Първата контрола на родна земя, завърши със загуба на моряците. Нашият отбор е в най-тежката фаза от подготовката, с двуразови изтощителни тренировки. На това отдаваме загубата и не особено радващия резултат. Можем да предположим, че тренировките на „Добруджа“, едва ли са по-леки и лежерни!? Въпреки това, през първото полувреме, техните футболисти се представиха с една идея по-добре от нашите и неочаквано за мен ни понатиснаха. Това е добре, защото изборът на противници не е особено богат и всяка оспорвана и трудна среща, е много полезна.
В този ред на разсъждения е полезна и загубата, защото сега му е времето да губим, да анализираме и да търсим полезни ходове и решения. Може би вследствие на напусналите футболисти, се вижда стремеж в треньорския щаб да се търсят нови схеми и нови начини за игра!? Няма да коментирам нареждането на футболистите, защото това не е тема, за любител като мен!? За съжаление експертите си останаха по диванчетата и също няма да могат да се изкажат. Хубаво ще бъде, през Новата 2026 година да мислим повече за подкрепата на отбора и повече да се появяваме на стадиона! Доволен съм, че Ертан Томбак намери верния път към дома и това ще ни донесе стабилизиране по десния фланг. Той беше абсолютен господар в тази полоса, макар че понякога оставаше съвсем сам. Младоците Берк Бейхан, Георги Лазаров и Николай Златев се представиха на много добро ниво, като последния беше и много близо до гола, след умно прехвърляне на Аргилашки. Лазаров пък сновеше по целия терен и търсеше топката, за да постави начало на атака в обичайния си напорист стил.
За съжаление Берк получи някаква контузия и беше сменен. Надявам се, че пролемът ще отшуми бързо! Преди почивката добруджанци отбелязаха единствения гол в мача за крайното 0:1. Освен с обичайната си активност, Васил Панайотов се отчете със страхотен удар в гредата. През второто Илиан Илиев пусна друг състав и по скромното ми мнение натискът се пренесе почти изцяло пред вратата на нашите противници. Те имаха желание да се представят добре пред новия си треньор в първия му мач и малко повечко лежаха и симулираха. Повече от очевидно, победата беше важна за тях и те играха като в мач за първенство. Всъщност всеки мач би трябвало да се играе така! Това съм го чувал преди 50 години, от моя съученик Герд Мюлер. Той дори и на тренировка се влагаше на максимум, и играеше като за последно. Затова успя и стана велик! Специално обърнах внимание и наблюдавах Калоян Тодоров.
Останах доволен от това, което видях. Момчето показа доста добри и грамотни отигравания. В защитната линия се изявиха в много положителна светлина Росен Стефанов, Георги Венциславов и Емануил Няголов. Черно море продължава да е люпилня на таланти и ясно се вижда, че така ще бъде и занапред. Категорично това твърдение беше подкрепено и от Николай Костадинов който показа добро самочувствие в средата на терена и имаше добри изяви! Както винаги обръщам повече внимание на младите, но ни очакват тежки мачове през годината. Първият е особено важен и отговорен. Изпитаните бойци от старата, кралска гвардия отново ще бъдат основно ядро в битките и ще водят своите съотборници напред и нагоре.
Всички наши преки противници в челото на класирането пазарят на едро чуждестранни футболисти и ще имат подкрепата на дребно, от местни съдийски човечета! Винаги е било така и така ще бъде. Ние разчитаме на себе си и на своите възможности. Нека футболистите се подготвят максимално добре и нека влезем отговорно в първенството. Ние по трибуните да не забравяме, че от нас зависи много и да бъдем стабилен 12-ти играч. Старата поговорка казва, че „От сън спомени няма“!? Ако спим на диванчето, какво ще разказваме на внуците си? Само Черно море!
