
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Мачът между Черно море и Добруджа беше от изключителна важност и за двата отбора. Футболистите от Добрич трябваше да спрат свободното падане към дъното на таблицата, а „Моряците“ нямаха право да изостават от водачите във временното класиране. Домакините наложиха обичайния си доминантен стил, с тотално владеене на топката и търпеливи постепенни атаки.
Показаха недвусмислено на всички, че този мач е в графа „задължителни“ и задължително ще бъде спечелен! Гостите пък, паркираха автобуса и много рядко слизаха от него. За всеобщо учудване, някои от редките им слизания донесоха доста главоболия на варненската защита!? Пламен Илиев изигра ключова роля, за успешния ход и завършек на мача с редки, но фантастични намеси!
След червения картон и навреме отбелязания гол, се очакваше че добруджанци ще се поотворят и ще оставят свободни пространства в своята половина. Не се получи така обаче!? Мачът стана ужасно крив!? Гостите нямаше какво повече да загубят и се хвърлиха в неравната борба, с доста грамотни отигравания. Нашите момчета нямаха право на грешка и това доведе до една нездравословна припряност, граничеща направо с изнервеност!?
Привържениците на отбора са 12-тия играч и именно в такива моменти, трябва да се вижда тяхната подкрепа! Бойният вик „Тича, Тича“ трябва да ехти мощно, именно когато на момчетата им е тежко и да им дава сили, и увереност! Когато вкараме гол е лесно да се радваме и да скандираме!? Психиката в спорта е много важна и е добре нашите момчета да чувстват подкрепата от няколко хиляди психолози!? Нали затова сме по трибуните!? Черно море е най-старият футболен клуб в България, със 116 годишна, славна история! През тази година отбелязваме 100 години от първата ни шампионска титла, в първото завършило първенство на България! Догодина ще честваме 100 години от втората шампионска титла, извоювана през второто завършило първенство на страната!
Нашите славни предци са показвали на българите, от коя страна се рита топката и още от зората на родния футбол, ние сме между водещите отбори в шампионата! Добрите ни класирания в последните години, са извоювани именно от сегашните ни футболисти, водени от треньорски щаб № 1 в България! Нивото е вдигнато много високо и момчетата трябва да знаят, че когато се бориш за призово място, напрежението постоянно е високо! Трябва да свикнем с него, да го приемем и да се научим да го елиминираме! Нашия отбор винаги е бил между водещите и напрежението винаги е било наш спътник!
На Тича грешките се приемат, като урок за в бъдеще и не се фабрикуват трагедии, като по някои други стадиони. Ние сме обединени в голямо семейство и винаги се подкрепяме! Нямам забележки и претенции, към никого от нашите футболисти. Напротив! Всички до един са бойци! Избрани са от треньорския щаб с прекрасни футболни и човешки качества! Имаме доста нови хора, а отбор се изгражда трудно и е нужно време. Конкуренцията в първенството ще бъде още по жестока! Някои ще ни спират с пари и селекция, други със съдии!? Видяхме вчера съдийството на един потомствен продажник.
Голям мерак имаше да ни отдалечи от правилните отбори в челото!? Аз съм дилетант, но който разбира да ми обясни за какво беше даден ЖК на Георги Лазаров? В 62-та минута добружанецът с № 37 се подхлъзна, но мястото беше удобно за създаване на опасност пред нашата врата и последва поредната свирка от сина на Кънчо Димитров!? Чувал съм от старите земеделци, че крушата ражда круши!? Нещо такова се случвало и със свирките! В 65-та минута Айкут Рамадан си измисли фаул на почти същото място и отново играта се изтиква към нашия пеналт!? Да се смееш ли, да плачеш ли? Защото никак не е смешно! Свикнали сме с подобно съдийство, трябва да свикнем и с напрежението. Защото ние сме Черно море, а моряците умират, но не се предават!
