Новинар: Сами сме си виновни

 

НОВИНАР – Изпрати ни материал

Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Кирил Киров

 

Мачът става крив, когато влезеш накриво в него. Аз винаги имам мнение и винаги си го казвам. Този път обаче няма какво да се добави, защото Илиан Илиев след мача каза всичко. Влязохме без нужната концентрация в срещата и не приличахме на себе си. Поклон и респект, че взехме най-важния мач за полусезона! Не бива обаче да забравяме, че всеки мач е важен, а най-важен е следващия! Аз рядко критикувам и този път също нямам упреци към нашите момчета. Има такива мачове, но ние трябва да осъзнаем грешките си и да се поучим от тях. Човешко е, след успешно представяне да се поотпуснеш. Мисля, че това е индивидуален проблем и всеки трябва да го осъзнае и сам да го пребори!

Нямам пред вид физическо, или морално отстъпление. Някъде дълбоко в душите си, ние подсъзнателно се успокояваме и това дава отражение на играта ни. Дори не го осъзнаваме, но то променя цялостното ни поведение!? Когато вкарахме в първата минута срещу Спартак, беше нещо подобно. Решихме, че мачът е свършил, преди той да е започнал и допуснахме критични ситуации!? Нещо подобно се случи и срещу Локото. Активната и агресивна игра е патент на Черно море от много години.

Високият моряшки дух е водещ във всеки мач, особено на „Тича“! Вчера обаче изглеждахме така, сякаш никога не сме чували за хъс, за преса и контрапреса!? На другия полюс железничарите показаха, че много ги чуват тези компоненти на съвременния футбол. Ние имаме доста нови хора, но при тях нещата са още по-фрапиращи. Успяват обаче с пълна мобилизация да показват много добро лице и аз ги поздравявам за това! Нашето лице, също е добро и нивото ни е доста високо! Това се постигна с много труд, но ако искаме да задържим постигнатото ще бъдат нужни още по-големи усилия!? Черно море е еталон и пример за подражание в българския футбол.

Отново показахме в мачовете освен традиционния отборен дух и много избухвания с индивидуална класа! Изявите на Николай Златев, Георги Лазаров и Жоао Педро станаха еталон в атакуващ план! Дори и с по-малко мачове, Фелипе Кардосо също вече е любимец на зрителите. В средата около весдесъщия капитан Васил Панайотов се оформя стабилно ядро. Берк е утвърден фактор с прекрасни футболни и човешки качества. От новите момчета Телиш показва сериозно ниво. За пръв път от много години имаме нужната дълбочина.

Треньорския щаб ще избистри състава и сега е времето всеки да покаже, че има и иска място между титулярите!? Не съм специалист, но мисля че има хора, които не са достигнали все още до върхова форма и това предстои. Отборът ще се развива и израства, както се случва всяка година. Този мач отмина, а следващия няма да е по-лек!? Не мога да подмина съдията, макар че му забравих името!? Той е в началото на своя реферски стаж а показа качества на опитен, стар слагач. Уж е съвсем млад, а вече свири като Чинков и Гидженов!? Голяма находка за кукловодите от БФС. Осъзнавам че съм предубеден и си признавам, че не харесвам много услужливите съдии! Безстрастната камера обаче ни показва, как при нарушението на Еспиноза в 35-та минута топката отива в Жоао Педро и има условия за развитие на бърза контра.

Повече от класически авантаж. Анонимникът спира играта и по този начин извършва престъпление към футбола!? Нали постоянно излизат нови разпоредби за повишаване на красотата и атрактивността на играта!? Хората се чудят как да съживят футбола, ние търсим още начини да го убием!? Картон няма, макар че първо бръкна в джоба, но после размисли. Футболното съдийство не е философска дисциплина. Размислите и разсъжденията не бива да са водещи! Който е разбрал, нека ми обясни защо Телиш получи картон? В случая няма дори нарушение.

Отново можем да направим справка с камерата!? Много бяха подобните грешки и явно никога няма да се оправим. Споменавам всичко това, защото подобни свирки са типични за мачове, от които зависи благосъстоянието на назначените за грандове!? Много сме близо до върха, затова най-добрият резултат беше равният! Иначе начело може да излезе някой неправилен отбор!?

Отново размисли и разсъждения! За да бъда правилно разбран, дебело подчертавам, че за резултата и играта, сме си виновни само ние! Кукловодите обаче са виновни, че на мястото на старите слагачи издигат нови, още по-усърдни! Създава се лъжлива представа, за уж някаква промяна!? Нали в БФС само специалисти работели!? Такива като този ли? Публиката на Черно море, отново беше на ниво и подкрепяше своите ентусиазирано. Защото моряците умират, но не се предават!

Остави коментар