Новинар: Което не ни убива, ни прави по-силни

 

НОВИНАР – Изпрати ни материал

Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Кирил Киров

Няма загуба във футбола и в спорта въобще, която да не носи негативни емоции и болка. Всяка загуба обаче е специфична и винаги пътищата до нея са различни. Ние загубихме от много силен отбор, идващ от страна с много силен футбол и преследващ високи цели! Отборът на Варна привлича млади и перспективни футболисти, за да ги изгради и развие.

Това е патент на треньорския щаб и примерите са много. Шанс за израстване получават собствените юноши, млади български таланти от други градове и незабелязани диаманти от ниските дивизии във футболно развитите страни! От друга страна Башакшехир с правителствени протекции, купува скъпи, доказани футболисти за бързи резултати. Те не шлайфат играчи и не градят!?

Просто плащат немислими за България пари и гонят немислими за България цели!? Вчера купиха от Динамо Москва футболист за 8 млн €!?Не знам колко платиха за Шамуродов, но Рома го купи за 20 млн €!? Това са мащабите.

Различният финансов ресурс, води до коренно различен подход и клубна политика. От там идва и огромната разлика в класата. Може би мърморковците в такива моменти започват да питат, защо нашия отбор няма подобно финансиране!? Аз чужди пари не мога да броя, но мога да припомня съдбата на еднодневки като Крумовград, които избухват с погрешно инвестирани огромни средства и залязват бързо!? Това никой във Варна не го иска, защото Черно море съществува повече от век! Нашият бюджет е за 5-то до 7-мо място, а резултатите са 2-ро до 3-то! Това се дължи на професорски треньорски щаб, талантливи и сърцати футболисти, и винаги вярна, всеотдайна публика!

Връщам се пак на мърморковците и провокаторите, които си позволиха да обсъждат тактиката с трима централни защитници!? Нашият единствен възможен път беше, да вкараме гол и да не допуснем!? Повтарям:“-Да не допуснем“! Как да играем освен със затворени подстъпи към нашата врата и дълги подавания към Селсо Сидни!? Който иска, нека нареди на масата в къщи между мезетата, десет пула от табла и да опита различни игрови схеми!? Ако върнеш един назад, се оголва централната линия, а насреща е много силен и комплектован отбор.

Превземат всеки отстъпен сантиметър!? Получава се така, че освен качествено, те получават и количествено преимущество!? Турците имат запазен и обигран миналогодишен отбор. Това винаги е бил основен принцип и при нас. Правеха се минимални промени през годините, но сега сме в период на доста промени и не сме още добре напасвани!? Говорехме, че Башакшехир са играли само три контроли. Техните важни мачове са по-късно от нашите и те търсят върхова форма за след месец!? Затова мачовете с „Моряците“, са част от подготовката им!?

Ние играхме през три дни, а те си бяха „Бей гиби“! Два планирани мача с нас за една седмица и никакво физическо претоварване!? Всички се надявахме на чудо, но в подобни случаи е нужен и късмет. Поздравявам симпатичния отбор на Арда за класирането, ама нека сравним противниците!? При тях късмета работи, дори и за следвашия кръг. При нашите евентуални съперници, Копер загуби със 7:0. Те също трябваше да компенсират отстъпление от първия мач. В такива случаи играеш от една страна премерено, но и се хвърляш „Ва банк“!?

Рискувахме, загубихме и продължаваме в родния шампионат. Ние сме Черно море и това, което не ни е убило, ще ни направи по-силни! По трибуните в един мегаполис показахме кои сме! От турска страна се чуваше само драматичния глас на шпикера, който не успя да събуди ентусиазъм у своите!?

Може да са ръфали кренвирши, а с пълна уста не се говори! Тръгнаха си далеч преди края на срещата и се видя, че са далеч от фанатизма на голямата тройка в турския шампионат! Варненските титани пък бяха на другия полюс и подкрепяха своите до последната минута и до последен дъх!Защото моряците умират, но не се предават!

Остави коментар