
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

На стари години си признавам, че след гола на Васил Панайотов, от очите ми потекоха сълзи на щастие. Победата беше крайно необходима и изключително важна. Черно море обаче е най-старият български клуб и победите са негов постоянен спътник в 114-годишната му история! Особеното и вълнуващото този път беше, че сватбарските номера отново не минаха.За пореден път цяла България видя, каква е родната действителност и кой показва правилния път!?
Дали наистина е имало картони за Сула, или е бил в списъка за подпомогане на бате Венци, никой няма да ни каже. Дали е имало дузпа, или е имало директива за подпомагане на закъсали отбори от София, Ловеч и Разград, пак няма как да знаем!? Желанието да се работи в тези направления беше повече от явно!? В милата ни Родина много често се виждат подобни мачове.Единият отбор доминира, а другият няма как да промени нещата без помощ. Тогава идват сватбите и чинките. Кой твърдеше, че ако Боби Михайлов подаде оставка, нещата ще се оправят? Къде ще се дянат продажниците и техните господари? Как с напускането на един некадърник, всички ще излезем от XIX век?
Предстои мач със Славия и отново, ще ни бъде пратен удобен за тях съдия.На бате Венци му трябват точки, а 3-4 отбора искат ние да загубим точки.Можем да си представим, колко интересен продажник, ще бъде засилен във Варна!? Дали не е време, собствениците на Черно море, да проявят любопитство в това направление? Като ни порежат, ще е късно да се вайкаме. Сега е време да се действа по всички фронтове.
На мен ми стана интересно, как Ивайло Стоянов и помощниците му са станали съдии!? При отсъдената на Панайотов засада през първото, те пренебрегват елементарно футболно правило!?Ако е от незнание, значи не стават дори за махленски мач!?Ако е умишлено, значи са за затвора!? Може да не са видели, а ние трябва да сме толерантни към хората в неравностойно положение, нали!?В такъв случай обаче трябва ситуацията да бъде оставена и да бъде изиграна!?ВАР ще отсъди най-правилно, ако се наложи.Това обаче е още един признак, че момчетата или не знаят разпоредбите, или са продажни разпоретини!?
Признавам си, че съм отчаян от българското съдийство и това е от дълги години.Само по тази причина им отделям толкова време и внимание. Правилния път за развитие на родния футбол е съвсем простичък.Той беше посочен ясно от Петър Костадинов след мача. Просто ни оставете да работим и да играем спокойно. Защото в България правилно работещите се спират, а се дава път на измислените!?Това е причината за трагичното състояние на футбола.С подобно мислене се действа от години и все надолу вървим.Дали няма да се осъзнаем, най-после?
Моряците отново показаха правилния път.Колектив, дух и много работа!Сигурна защита, здрава средна линия и много фантазия в атака.Изтървахме доста положения, но не изпуска само който не играе.Тактиката беше блестяща и важното е, че вкарахме когато трябваше!
Колективът е повече от перфектен, а спойката между ръководство, отбор и фенове е като за учебник. В старата българска столица, моряците бяха пълни господари и на терена, и по трибуните!
Това е пътят, намерили сме го и просто трябва да го следваме!
