Петима от Комфорт ще представят България на Европейското

Комфорт

Петима състезатели на СКТМ „Комфорт“ ще представят България на Европейското първенство по тенис маса до 13 години в Хърватия.

За Загреб утре пътуват Виктор Димитров (11-годишен), Мирослав Шмидт (11), Белослава Балканска (11), Полина Енчева (11) и Анна Гудеманова (13) с техния личен треньор Стоян Поппетров, който е и национален селекционер.

Първенството е 14-и до 18-и юни и в него ще участват състезатели от 34 държави.

В отборната надпревара съставите са смесени (две момчета и две момичета) и се провеждат пет срещи. Нашите представители са в група 2, заедно с Чехия, Белгия и Латвия, като общо участват 28 отбора, разпределени в седем групи по четири.

Смесените двойки в индивидуалната надпревара са Димитров/Балканска, Шмидт/Енчева и Шеридан (Ирландия)/Гудеманова.

Днес варненските национали проведоха тренировка в зала на Националната база в Дианабад.

Остави коментар