
19 отбора взеха участие в поредното издание на турнира по плажен волейбол за юноши и девойки VIII-X клас – организиран от Българска младежка асоциация за плажни спортове /БМАПС/ с подкрепата на Дирекция „Спорт“ към Община Варна.
Въпреки горещото време надпреварата на Южния плаж в морската столица, премина при отлична организация, много емоции и атрактивни разигравания. Призьорите бяха наградени с купи, медали, грамоти и волейболни топки от заместник-кметът на Община Варна с ресор Спорт – София Колева.
При девойките в спора за първото място представителките на ВТГ „Г. С. Раковски“ показаха най-стабилна и постоянна игра и заслужено се окичиха със златните медали. Втори остана тима на IV ЕГ „Фредерик Жюлио-Кюри“, а в спора за третата позиция ПТГ Варна надигра СУ „Неофит Бозвели“.
При юношите също имаше много оспорвани срещи, като в крайна сметка титлата стана притежание на състава на ПГИТ „Д-р Иван Богоров“, които във финала пречупиха съпротивата на възпитаниците на Първа ЕГ. В малкия финал първия тим на МГ „Д-р Петър Берон“ победи втората формация на „математиците“.
