
В петък беше даден старта на най-старата регата в България „Трети март“. Приветствия към състезателите направи Кристиан Димитров- директор на дирекция „Спорт“ а, Росен Марангозов- президент на федерация ветроходство откри надпреварата.
На отриването сред официалните гости бяха и представител на Областна администрация Варна и Дарина Иванова от МК „Приятели на морето“.
В тазгодишното издание на регата „Трети март“ участват 13 екипажа. Това означава с три повече от миналата година. Има представители от Видин, Търговище, Казанлък, София, Варна, Балчик и Бургас. Те ще водят битка за определянето на новите шампиони в този клас, а награждаването ще бъде на празника 3 март.
