
На днешния ден преди две години Черно море загуби една от най-големите си легенди – Никола Спасов. По ръководството на най-успешния треньор на „моряците“ Черно море за първи спечели Купата на България и Суперкупата на страната и за втори път завърши на трето място в елитното първенство.
Под ръководството на Спасов „моряците“ играха за първи път в Европа, като в епичен мач в Щутгарт 7 минути не им достигнаха да влязат в групите на УЕФА, сега Лига Европа. Черно море водеше с 2:0 до 83-тата, но немците успяха да изравнят.
Феновете на варненския клуб ще почетат паметта му пред неговата скулптура пред стадион „Тича“
