След драматичен финален мач СУЕО „А. С. Пушкин“ e шампион по футбол 8-10 клас

 

16 отбора взеха участие във футболния турнир, част Общински ученически игри 2022/2023 г. След оспорвани битки в елиминационната фаза до финалите достигнаха 4 отбора: ВТГ „Раковски“, ПГ Електротехника, СУЕО „А. С. Пушкин“ и МГ „Д-р Петър Берон“.

От 13.00 часа започван своеобразният финал между отборите на СУЕО „А. С. Пушкин“ и ПГ Електротехника. Десет минути преди крайният сигнал резултата се запази 0 на 0, когато електрото поведе с гол преднина, но съперника на терена се мобилизира и изравни резултата за 1:1, а в последната минута отбеляза и гол с който победиха с 2 на 1 и така шампиони по футбол 8-10 клас са момчетата на СУЕО „А. С. Пушкин“. Те продължават и за Областното първенство.

Сребърните медали останаха за ПГ Електротехника

Почетното трето място спечелиха учениците на МГ „Д-р П. Берон“

Четвърти са представителите на ВТГ „Г. С. Раковски“

Всички призьори бяха наградени с предметни награди от директора на дирекция „Спорт“ Кристиан Димитров и Данчо Илиев главен експерт в дирекцията.

 

Следващият финал по футбол е на 21 ноември за ученици във възрастова група 11-12 клас.

Остави коментар