
Хандбалният Спартак взе трета победа в държавното първенство за мъже. Подопечните на Пенко Златев спечелиха срещу бургаския Фрегата с 19:18 (13:9) в залата на Първа езикова гимназия.
„Водехме през по-голямата част с 3-4 гола, малко преди края ни изравниха, но намерихме сили да спечелим. Доволен съм от всички момчета. Не съм доволен обаче от съдийството, тъй като реферите не спазваха новите правила при бързите ни атаки. Казах дори на президента на федерацията, че ако продължават да свирят така, ще хвърля всичко. Иначе имахме и пропуски, но ще ги отстраняваме в движение. Най-важното е, че момчетата се стремят да играят правилно и да правят това, за което тренираме и искаме от тях в мачовете. Това бе третата ни победа, но занапред ще имаме още много“, каза за „Петел“ наставникът на спартаклии Пенко Златев.
