
Иван Иванов – златното момче от „Уимбълдън“, бе посрещнат с гордост в Община Варна дни след триумфалното си завръщане в родния град.
Шампионът при юношите от най-стария и престижен турнир по тенис в света и №1 в ранглистата на ITF, бе удостоен от изпълняващия функциите кмет на Варна Павел Попов, с плакет на Община Варна и специално изработена литография „Спортна Варна“.

Възпитаникът на варненското спортно училище и един от треньорите му Кристин Грозданов ,бяха поздравени също и от зам.-кмета ресор спорт Илия Коев, директорът на „Дирекция „Спорт“ Кристиан Димитров и шефът на ОП „Спорт“ Юрджан Ахмед.

От своя страна шампионът дари фланелката и маратонките си от турнира на спортната колекция на Община Варна в Юнашкия салон, където той вече има отреден кът.
Иванов получи плакети също и от директорът на РУО Варна Ирена Радева и от СУ „Георги Бенковски“, който му бе връчен от зам-директора Мая Иванова и обеща да продължи спортната слава на морската столица.





