Невероятно! Варненец е на полуфинал на Уимбълдън

Иван Иванов се класира убедително за полуфиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Това е четвърта поредна победа за Иванов на турнира без да загуби сет.

16-годишният българин победи на четвъртфиналите с 6:3, 7:6(4) Жига Шешко (Словения). Двубоят продължи 80 минути.

Поставеният под №6 в схемата Иванов поведе с 4:1 в първия сет и без проблеми го спечели с 6:3. Българинът допусна пробив за 3:5 във втората част, но след като спаси един сетбол, успя да го върне в следващия гейм. Нови пробиви нямаше до края на сета и така се стигна до тайбрек. В него Иванов изостана с 1-3, но спечели шест от следващите седем точки за крайното 7-4.

Поставеният под №12 Александър Василев победи с 6:4, 5:7, 6:3 Тайс Боохард (Нидерландия). Срещата продължи 2 часа и 20 минути.

Преди този мач Василев постигна три поредни победи на турнира без да загуби сет. За място на финала Александър ще играе срещу Ронит Карки (САЩ). Василев победи Карки с 1:6, 6:2, 6:4 във втория кръг на „Ролан Гарос“ през този сезон.

Българинът проби за 4:3 в първия сет срещу Боохард и го спечели с 6:4. Втората част пък беше решена от един пробив във полза на Боохард в последния гейм преди тайбрека. Василев стигна първи до пробив във третия решителен сет за 2:1, а при 4:2 пропусна възможност за още един брейк. Българинът взе подаването си за 5:3, а след това с нов пробив сложи край на мача.

Така за втори път в историята и първи път от 25 години България ще има двама полуфиналисти при юношите на Уимбълдън.

Остави коментар