Юношите на Локо Варна втори в зона „Черно море“ и с билет за Държавните финали

Юношите младша възраст на Локомотив Варна спечелиха второто място в Зоналния финал в гр. Кубрат и си осигуриха участие на Държавното първенство в Хасково в края на месеца, съобщават от клуба на варненци.

Зоналният турнир събра най-добрите 4 отбора от региона.

На полуфинала Локо се наложи категорично над тима на Опака с 28:10.

Във финала, след силно начало, отборът отстъпи на домакина Кубрат с резултат 19:24, след по-слабо второ полувреме.

Йордан Попов, старши треньор: „Влязохме страхотно във финалния двубой, но когато настъпи умора, не успяхме да задържим темпото, което е нашата сила. Поздравявам отбора на Кубрат – напълно заслужен шампион в зона „Черно море“.

Целта ни на Държавните финали е място сред водещите. Съставът ни е предимно от 13-годишни момчета и тази година основната ни цел е да трупаме мачове и опит. Благодаря на момчетата за мъжката игра – надявам се да си вземем поука и да надградим в предстоящите срещи.“

„Продължаваме напред с хъс, воля и амбиция!

Локомотив Варна – един отбор, едно семейство!“

 

Остави коментар