
Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров спечели титлата на сингъл на турнира на клей в румънската столица Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставеният под №4 Нестеров се наложи на финала над националът на Румъния и трети поставен Габи Бойтан с 6:4, 6:4. Срещата продължи 88 минути.
Българинът направи пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част отново взе подаването на съперника си в деветия гейм и при свой сервис затвори срещата.
Така Нестеров записа девета победа в последните си десет мача във веригата на Международната федерация по тенис ITF, след като през миналата седмица достигна до мача за титлата на надпревара от същия ранг в Бистрица (Румъния).

22-годишният българин завоюва пета титла на сингъл в кариерата си от турнирите на Международната федерация по тенис (ITF).
Финалистите бяха наградени от легендата на световния тенис Илие Настасе.
