Борис Начев от волейболния Черно море преминава в италиански клуб

Борис Начев преминава в италианския Падуа, съобщават от досегашния клуб на волейболиста „Черно море“. 21-годишният център ще се присъедини към новия си отбор след приключване на ангажиментите с българския национален отбор през лятото, предава БТА.

„Договорът вече е факт. Постигнахме пълно съгласие с „Падуа“, както по личните условия на Борис, така и по клубните. В контракта е включена и клауза за евентуално удължаване на преотстъпването за още една година при определени обстоятелства. Изцяло се съобразихме с желанието на състезателя – философия, която винаги сме следвали в „Черно море“. Миналата година също имаше интерес към него, но заедно взехме решението да остане още един сезон, за да натрупа ценен опит и игрова практика. Това се оказа правилен ход – днес той е номер 1 в България на своя пост и един от най-обещаващите централни блокировачи в Европа, затова и интересът към него бе голям“, коментира президентът на варненския клуб Красимир Илиев.

От понеделник Борис Начев ще бъде в София, където започва подготовка с националния отбор преди мачовете в Лигата на нациите.

„Падуа“ завърши на девето място в редовния сезон в шампионата на Италия, а в момента играе в плейофите за класиране на пета позиция.

 

Остави коментар