Васил Евтимов: Мисля само за следващия мач с Берое

Васил Евтимов подчерта, че мисли само за първия мач от плейофите в Sesame НБЛ, където Черно море Тича отново ще спори с Берое Стара Загора. „Моряците“ отказаха беройци с 96:81 в зала „Христо Борисов“ за край на редовния сезон. В ефира на телевизията, излъчваща шампионата, треньорът допълни, че не иска да има отпускане в редиците на варненския тим, който през 2024/2025 записа 4 победи над „зелено-белите“.

„И двата отбора не вкарвахме много през първото полувреме. Като изключим последната тройка на Майкълин Скот, на голямата почивка имахме 3 тройки, а гостите бяха с 2. И двата тима имат много добри стрелци. Видяхте, че през третата част, когато се разиграха и двата отбора, имаше невероятно вкарване и се получи много атрактивна четвърт. През първото полувреме бяхме малко нервни, на голямата почивка казах на моите играчи да се по успокоят, защото все пак вкарахме 46 точки, но направихме няколко грешки в защита и те веднага ни наказаха. Доволен съм, играхме добре. Единственото нещо, което ми прави лошо впечатление във втори мач поред, е че не си вкарваме наказателните удари. Днес стреляме 50% от фаула. Ние сме на второ място в първенството в това отношение, просто нямам обяснение защо в последните 2 мача не си вкарваме наказателните удари. Трябва да го подобрим, защото всяка една точка ще бъде важна в плейофите, просто не трябва да подценяваме това.“

„Второто полувреме започнах с Джон Флорвиъс, но на 2-та минута направи 3 лично нарушение, заради което отново трябваше да го извадя, но той е играч с опит. Казах му да внимава, трябва по някой път да приема факта, че когато не може да овладее борбата, трябва да разбере, че тази вече е загубена и да се концентрира върху следващата. Неговият 3 фаул дойде от това, че се изнерви, след като не успя да овладее една борба. Съответно бутна играч на гостите и му свириха нарушение. Аз не се притесних, пуснах го в последните 3 минути на третата част, но му казах, че вярвам, че ще успее да се опази. Игра в 18 минути в този мач, но той ми е нужен поне още 5-6 в игра. Затова трябва да бъде внимателен с личните нарушения. Той е голямо тяло и по-често му свирят нарушения, но се надявам това да го изчисти за следващия мач“, уточни наставникът.

Той говори и за новата роля на Родни Първис, който в последните кръгове трябва да играе и като плеймейкър.

„Пърис свиква с ролята на организатор, аз съм много доволен от него, особено след Купата на България и контузията, която имаше. Включва се много добре, в тази среща не му влязоха няколко стрелби, но нищо. Важното е, че стрелбата му се върна в последните 2,3 мача, има и пробиви. Той е един от най-бързите при пробивите в първенството, казах му, че аз го искам да пробива. Отбеляза си наказателните удари, доволен съм от него. Направих една голяма грешка със Скот, който остана малко повече време в игра, а тези минути трябва да ги дам на Първис и това ще стане още в следващия мач.“

„Последните 2 мача на Шон Смит са много силни, имаше един период, в който започваше срещите много лежерно. След мача с Рилски спортист го попитах защо трябва да проспива първите полувремена и да се разиграва през вторите. Той е играч, който може да прави много неща. Казах му че трябва да стреля, защото искаме да покажем, че Шон Смит може да бележи от тройката. Знам какво иска и каква е неговата следваща стъпка в кариерата му. В този мач си взе стрелбите, вкара 4 тройки. Добър мач за него, но и другите момчета играха добре.“

„Единственото нещо, за което мисля, е сряда, когато е следващият мач с Берое. Не искам по никакъв да се отпускаме, понеже победихме Берое 4 пъти през сезона, следващият мач ще бъде още по-интересен. Имайте предвид, че днешният беше на много високо ниво, двата отбора играха солидно. Гостите до последно вярваха, че ще спечелят. Не очаквах да играят толкова твърдо, но им казах на полувремето, че те днес са дошли да играят, така че ние трябва да реагираме. Мисля, че в третата част отговорихме много добре, защото от плюс 6 за нас разликата се вдигна до 14 точки. Мачовете с Берое ще бъдат интересни, но в момента мислим само за четвъртфиналите. Дали ще стигнем до полуфиналите, това трябва да го мислим по-нататък. Концентрацията ни е насочена само за първия мач с Берое“, уточни треньорът.

„Четвъртфиналите ще са в малката зала, защото „Конгресна“ е заета и ако си свършим работата в първия кръг, евентуално ще играем там на полуфиналите“, заяви Евтимов.

Остави коментар