Варненски тенисист триумфира с титлата на двойки на Държавен турнир по тенис до 16 г. 

Емил Маринов (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) и Мартин Бонев (ТК „ДМ Тенис“, гр.Стара Загора) при юношите и Ава Пакова (ТК „Локо 98“, гр.Пловдив) и Александра Момчилова (ТК „Левски“, гр.София) при девойките спечелиха титлите на двойки на Държавен турнир по тенис за юноши и девойки до 16 г. в Свиленград. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на базата на ТК „Свиленград“.

Във финала на двойки при юношите Емил Маринов (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) и Мартин Бонев (ТК „ДМ Тенис“, гр.Стара Загора) победиха с 6:3, 3:6, 10-6 Бруно Дженев (ТК „Макс Про 2020“, гр.Пловдив) и Момчил Марков (ТК „Диана“, гр.София).

Във финала на двойки при девойките Ава Пакова (ТК „Локо 98“, гр.Пловдив) и Александра Момчилова (ТК „Левски“, гр.София) се наложиха с 6:1, 6:2 над Мария Чалъкова (ТК „15:40“, гр.София) и Ренета Дженкова (ТК „Добротица“, гр. Добрич).

На полуфиналите на сингъл при юношите ще играят Кристиян Енев (ТК „Виа Тенис Стар“, гр.София) срещу Емил Маринов (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) и Любен Хубенов (ТК „Диана“, гр.София) срещу Момчил Марков (ТК „Диана“, гр.София).

Във финала на сингъл при девойките ще играят Катрин Кънева (ТК „Левски“, гр.София) срещу Александра Момчилова (ТК „Левски“, гр.София).

Остави коментар