
Емил Маринов (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) и Мартин Бонев (ТК „ДМ Тенис“, гр.Стара Загора) при юношите и Ава Пакова (ТК „Локо 98“, гр.Пловдив) и Александра Момчилова (ТК „Левски“, гр.София) при девойките спечелиха титлите на двойки на Държавен турнир по тенис за юноши и девойки до 16 г. в Свиленград. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на базата на ТК „Свиленград“.
Във финала на двойки при юношите Емил Маринов (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) и Мартин Бонев (ТК „ДМ Тенис“, гр.Стара Загора) победиха с 6:3, 3:6, 10-6 Бруно Дженев (ТК „Макс Про 2020“, гр.Пловдив) и Момчил Марков (ТК „Диана“, гр.София).
Във финала на двойки при девойките Ава Пакова (ТК „Локо 98“, гр.Пловдив) и Александра Момчилова (ТК „Левски“, гр.София) се наложиха с 6:1, 6:2 над Мария Чалъкова (ТК „15:40“, гр.София) и Ренета Дженкова (ТК „Добротица“, гр. Добрич).
На полуфиналите на сингъл при юношите ще играят Кристиян Енев (ТК „Виа Тенис Стар“, гр.София) срещу Емил Маринов (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) и Любен Хубенов (ТК „Диана“, гр.София) срещу Момчил Марков (ТК „Диана“, гр.София).
Във финала на сингъл при девойките ще играят Катрин Кънева (ТК „Левски“, гр.София) срещу Александра Момчилова (ТК „Левски“, гр.София).
