
Полина Енчева от СКТМ „Комфорт“ стана шампион на България по тенис на маса за момичета до 13 години. Така клубът спечели общо 14 отличия от шампионата.
Полина Енчева има 3 златни и 3 бронзови медала, Белослава Балканска и Йоан Давид Олива – по един сребърен и два бронзови, и Симона Михайлова – сребърен и бронзов.
Поли също така спечели държавната титла при смесените двойки заедно със Стефан Бончев от ”Марек-Дигеста”-Дупница и на двойки с Калина Стефанова от ”Металик”-Перник.
С това представяне тя определено доказа, че е най-добрата през сезона в двете възрасти след спечелването на всички възможни първи места. Преди това Енчева триумфира на НТ ”Млад Олимпиец” за Купа България до 13 и 15 години, и стана шампион на България до 15 години.
Йоан-Давид Олива направи отново силен турнир и след много добра игра завърши на трето място в индивидуалното, като бе най-малкият сред полуфиналистите.
Съотборничката му Симона Михайлова завърши трети при смесените двойки заедно с Йоан-Давид Олива, а при двойките с Белослава Балканска останаха втори.
Във финалната среща двете момичета от СКТМ „Комфорт“ отстъпиха пред Полина Енчева ”Комфорт”/К.Стефанова”Металик”Перник с 3:0, като Белослава има и бронзови медали в индивидуалното и с Димитър Димитров”ТК Панагюрище на смесени двойки.
Това е поредно успешно състезание за нашите състезатели, които положиха много труд, за да поддържат нивото и успехите през годините. Благодаря за подкрепата на родители, спонсори, ръководство на клуба, треньорски екип и спаринг партньори, заяви главният треньор на варненския клуб Стоян Поппетров.
През месец април предстоят поредни три изяви на комфортци, които ще се борят за поредните отличия: Световна купа-WTT YOUTH CONTENDER Zrenjanin (02-05.04), Държавно отборно първенство за жени-ФИНАЛ (12-13.04) гр.Варна и Държавно отборно и индивидуално първенство до 11 години.
