Илко Станчев: Никога не съм бил организатор на „Купа Варна“ и не съм получавал финансиране!

Сериозни обвинения отправи миналата седмица техническият директор на Спартак Варна Панайот Кискинов срещу директора на дирекция Спорт при община Варна Кристиан Димитров и управителя на ДФК „Делфините“ Илко Станчев. Повод за нападките беше проведеният в началото на месец февруари футболен турнир „Варна Къп 2025“, за който общината отпусна 12 000 лева. В интервю Кискинов разкри, че са искани и след това върнати такси участие – 40 лева от дете, като обвини за „главни герои“ в схемата Кристиан Димитров и Илко Станчев.

Управителят на ДФК „Делфините“ използва правото си на отговор и на свой ред обвини Кискинов за лъжи, отправени лично към него и клуба му:
„След като изслушах интервюто на Кискинов с обвинения и лъжи, отправени лично към мен и моя клуб, съм длъжен да дам кратко обяснение, като ще се мотивирам в последствие защо кратко?

Като управител на ДФК „Делфините“, заявявам съвсем отговорно, че ДФК „Делфините“, НИКОГА НЕ Е БИЛ ОРГАНИЗАТОР през годините на детския турнир „Купа Варна“ и НИКОГА НЕ Е ПОЛУЧАВАЛ ФИНАНСИРАНЕ от Община Варна за организирането на този турнир, нито по банка, нито по въздух.
На мен и на управителния съвет на ДФК „Делфините“, е ясно от кого и защо е атаката към мен и моя клуб, но това е друга тема, която е ясна за половин Варна.
Обяснението ми е кратко и ясно, защото на моя любим клуб, където съм израснал, състезавал и 10 години съм бил треньор в представителния отбор, му предстои градското дерби.

Бих искал треньорският щаб и състезателите да имат седмица без излишно напрежение и да се подготвят за предстоящото дерби. Пожелавам успех на моя любим клуб Спартак и цялата Спартаклийска общност !“

Остави коментар