
Футболът е велика игра, която пълни стадионите по целия свят! На този фон е необясним куриоз, че българските стадиони са празни!? Една мъдра поговорка казва, че „Кой каквото прави, на себе си го прави“! Едва ли имаме основание да се сърдим на някого, защото е очевидно, че всичко сами си правим. Нямаме футбол, защото убиваме всичко спортно и футболно!
По никакъв начин няма да обсъждам, некадърния председател на ПФЛ. Неговото единствено задължение е, да организира жребия за Купата на България, но той дори и с това не можа да се справи!? От години се говори, че Лигата трябва да поеме администрирането на първенството, но кой да го направи!? Този ли? Той не може да си върже шнура на шортите, защото никога не се събувал по шорти!?

Такива „деятели“ задушават футбола, защото не го разбират. За тях футболът не е страст и не е начин на живот. Те са част от системата и тя ги издига защото са зависими и лесни за манипулиране!? Затова малките човечета не заслужават внимание. Важна е системата и примери за това са европейските футболни колоси.
Там талантът при децата, не е повече, отколкото в България!? Дори е точно обратното! Там обаче създават блестящ продукт, с упорито търсене на условия за оспорваност, равнопоставеност и справедливост. Очевидно за нас тези необходими за футбола компоненти, не са важни. При нас цари изкуственото фаворизиране и интригата е изчезнала, преди началото на първенството!? Шампионът ни от 77 години е предсказуем и все по-предсказуем става!?
Имаме отбор създаден от управляващата партия, имаме отбор на всички власти, имаме и отбор на новобогаташите!? Те се водят за футболен елит, но в това няма нищо футболно! Най-лошото е, че футболното у нас се преследва. Некадърните безделници преследват и тормозят можещите футболни хора!? Как да имаме футбол?
Системата позволява на един долнопробен индивид, да обижда Националния селекционер на България и да плещи небивалици!? Заплатаджията обвинява неспирно работещия в заплатаджийство!? Всички в тази държава знаем, че Илиан Илиев и Петър Костадинов не са си позволили дори един почивен ден вече две години!? Те поеха представителния отбор на Родината, в критично състояние на пълна разруха! През последните 15 години деляхме мегдан с Гибралтар и то с променлив успех!?
Сега Националния отбор на България е на два мача от преминаване в по-горна дивизия!? Да поемат многознайковците щафетата и да оберат лаврите. Тъкмо ще ни покажат какво умеят!? Няма човек интересуващ се от великата игра, който да не вижда прогреса на водените от Илиан Илиев отбори!? Безспорен треньор №1 в България, според Асоциацията на футболистите! Футболистите разбират от футбол повече от парашутистите, нали!? Виждаме че този човек мисли за футбол постоянно и работи неуморно!
Беше нахъсан и всеотдаен като футболист, същия е и като треньор! Просто е такъв човек! Той е национално богатство и явно, в България е нормално да бъде одумван от некадърниците!? Крайно време е да покажем, че дори и по нашите географски ширини, може да има разумно обществено мнение! Затъваме защото сами се дърпаме един друг надолу!? Ясно се вижда кои са работещите и кои са пречещите.
Това все някога трябва да се спре, защото вече няма накъде! От нас също зависи какво ще се случи, освен ако не ни харесва да живеем в блатото!?
Кирил Киров
