Волейболистите на Черноморец Бяла с победа във Висшата лига

Волейболистите на Етрополе продължават да са лидери във второто ниво на шампионата при мъжете – Висшата лига. Воденият от Антон Димитров тим надигра като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) в среща от 11-и кръг на първенството.

Етрополци имат 26 точки в актива си (9 победи, 1 загуба), колкото има и Звездец (Горна Малина), но с по-добро точково съотношение. Кърджалийци са 13-и с 3 точки (1 победа, 9 загуби).

„Червено-белите“ тръгнаха с преднина (3:1), след което играта продължи равностойно. След седмата точка състезателите на Антон Димитров диктуваха изцяло положението и без проблем взе аванс в мача.

Ролите се размениха във втората част, когато домакините от родопския град поведоха (3:1 и 6:3). Те имаха лек превес през по-голямата част от времето (17:14), но постепенно бяха настигнати носителите на Купата на България Висша лига (20:20). След това етрополци поеха инициативата и затвориха в своя полза.

Третият гейм бе изцяло под диктовката на гостите, които бяха категорични и се поздравиха с чист успех.

Нов успех записа и съставът на Миньор (Перник), който надделя като гост над Ботев (Луковит) с 3:2 (23:25, 25:14, 25:22, 19:25, 15:11).

Перничани са четвърти с 23 точки (8 победи, 2 загуби), луковитци са пети с 19 точки (6 победи, 4 загуби).

Двата тима тръгнаха равностойно, след което домакините поведоха (8:5) и доминираха през цялото време. В края на гейма (23:19) дистанцията бе скъсена и дори се стигна до равенство (23:23), в самия край луковитци се наложиха.

С преднина на перничани (3:0 и 5:1) стартира втората част, в която те бяха пълен хегемон. Така резултатът бе изравнен.

Третият гейм започна с доминация на състезателите на Мирослав Братанов (5:2), като владееха положението до средата. След това играта продължи равностойно, но в ключовите моменти (22:19) гостите наложиха волята си.

Решителната четвърта част бе под диктовката на волейболистите от Луковит, така мачът влезе в тайбрек. Там играта в първата половина продължи възходящата линия на домакините (8:6), но след това последва обрат в полза на Миньор, който спечели и двубоя.

Категорична победа постигна отборът на Звездец (Горна Малина), който надигра Родопа (Смолян) с 3:0 (28:26, 25:22, 25:17).

Горномалинчани са втори в таблицата с 26 точки (9 победи, 1 загуба), смолянчани са шести с 18 точки (6 победи, 4 загуби).

Състезателите на Иван Фисински диктуваха положението през по-голямата част от първия гейм, но след 15:18 съперникът обърна (23:20). Домакините имаха пет геймбола и в крайна сметка поведоха в мача.

Вторият гейм тръгна с игра на амплитуди, като ролите се разменяха и в крайна сметка Звездец наложи волята си в последните минути.

Третата част бе изцяло под водачеството на домакините, които записаха нови три точки в актива си.

Категоричен успех за 59 минути постигна отборът на Славия, който надигра Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:12, 25:15, 25:14).

„Белите“ са трети с 24 точки (8 победи, 2 загуби), тимът от Ябланица е на десета позиция с 9 точки (3 победи, 8 загуби).

И в трите части столичани диктуваха изцяло положението и без проблем спечелиха срещата.

Успех в пет гейма записаха и състезателите на ВК Софийски университет, които надделяха като гости над Град (Белоградчик) с 3:2 (17:25, 23:25, 26:24, 25:16, 15:10).

СУ е шести със 17 точки (6 победи, 4 загуби), домакините от Северозапада са осми с 12 точки (4 победи, 6 загуби).

Състезателите на Христо Христов бяха пълен хегемон в първата част, като поведоха в мача.

Във втория гейм възходящата линия на Град се запази до средата (12:8), след което постепенно противникът изравни и дори поведе (16:14). В ключовите моменти обаче волейболистите от Северозапада си върнаха водачеството, а след това и спечелиха частта.

Впоследствие СУ взе превес (3:0), но тимът от Белоградчик пое инициативата (11:8). Гостите от столицата обаче дръпнаха и успяха да намалят изоставането си на 1:2 гейма.

Решителната четвърта част бе категорична за състезателите на Десислава Величкова и мачът влезе в тайбрек. Там двата отбора бяха равностойни до седмата точка, но Град набра инерция (10:7). Съперникът влезе в серия и не допусна повече съпротива, с което мачът бе затворен.

Третата си победа в шампионата записа отборът на Черноморец Бяла, който надигра Раковски-1964 (Севлиево) с 3:0 (25:19, 26:24, 25:21).

Волейболистите от Бяла са на деветата позиция с 10 точки (3 победи, 8 загуби), севлиевци са 12-и с 3 точки (1 победа, 9 загуба).

Състезателите, водени от Милен Стоянов, доминираха през цялата първа част и закономерно поведоха в срещата.

След това обаче гостите взеха лек превес (6:4), но Черноморец остана доминиращ. Положението се запази до ключовите моменти (18:15), когато противникът настигна домакините от морския град (18:18). Момчетата на Милен Стоянов обаче първи стигнаха до геймбол (24:22) и затвори в своя полза след следващите две възможности.

Играта бе на амплитуди до средата на третата част, след което Черноморец не допусна особени проблеми. Така успехът бе факт след 25:21 и 3:0 гейма.

Остави коментар