Янис Меденис от волейболния Черно море: Монтана ни подцени

Тимът на Черно море (Варна) прекъсна негативната си серия в efbet Супер Волей, след като се наложи над Монтана с 3:1 гейма в среща от осми кръг на първенството.

Най-резултатният в двубоя Янис Меденис говори пред BGvolleyball.com, като заяви, че загубите са мотивирали отбора и, че съперникът ги е подценил.

„Нашият старши треньор Данaил Милушев промени подхода си към тренировъчния процес миналата седмица, което очевидно беше положително за нас като отбор, съдейки по резултата от играта. Дадохме по 120% на тренировките, което ни доведе и до победа срещу този класен отбор.“

„Разбира се, загубите ни мотивираха. Отново си доказахме като отбор, че можем да бъдем отбор от плейофите и се надявам да продължим така, защото след спадовете идват възходи“, добави волейболистът.

„Мисля, че Монтана ни подцени, защото не започнахме добре първия гейм. Но както казах, направихме доста добри неща в тренировките и не искахме да пропиляваме упоритата работа, която вложихме, това в крайна сметка се изплати“, заяви посрещачът.

„Нашите емоции на терена и БЛОКАДАТА бяха нашият коз за победата! Направихме общо 16 блокади“, добави състезателят.

„Имам само положителни очаквания за мача с Локомотив Авиа, защото ако продължим да тренираме по този начин и да работим усилено, мисля, че можем да бъдем стабилен отбор и да играем с всеки по този начин“, завърши Меденис.

Остави коментар