Член на УС на Спартак: Футболистите няма да тръгнат без пари за Стара Загора

Членът на Управителния съвет на футболния Спартак Александър Евтимов обяви, че в четвъртък играчите няма да тръгнат без пари за мача с Берое в Стара Загора.

„Искам да успокоя футболистите, че до четвъртък ще им бъде платено, дори ако се налага да извадя пари от своя джоб. Те си вършат прекрасно работата и нямат вина за неразбориите в клуба“, заяви Евтимов.

Последният разкри какво се случва между членовете на УС на клуба и изпълнителния директор Иван Кирилов. Според Евтимов истината е, че няма абсолютно никаква комуникация между тях и Кирилов.

„Кирилов казва, че иска да спасяваме клуба заедно, но не е потърсил никой от нас, още по-малко е представил пълномощно, че представлява Спартак като изпълнителен директор. Ние не знаем кой го е назначил и какви правомощия има“, добави Евтимов.

„Никой от мен, Тодор Стойков, Бранимир Балачев и Стефан Калименов няма интерес от обществени и държавни поръчки на гърба на Спартак. Ние даваме лични пари за Спартак и искаме да знаем какво се случва в клуба, а това, което се случва, вреди на Спартак и не му помага“, продължи бизнесменът.

„От УС пуснахме запитване до счетоводителя на Спартак, тъй като имаме информация, че в касата на клуба е оставена една сериозна сума, засега няма да кажа в какъв размер, от Павлин Николов, а не сме видели документи за нейното изразходване. Очакваме отговор от счетоводителя до 24 часа или най-късно до заседанието на УС в четвъртък“, каза още Александър Евтимов.

Остави коментар