Ива Иванова отпадна на сингъл на турнир по тенис в Милано

Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките на турнира от категория J500 на ITF в Милано (Италия).

Българката изигра нов страхотен мач и се наложи с 4:6, 6:2, 7:5 над шестата поставена Алена Ковачкова от Чехия. Янева изоставаше с 3:5 в третия сет, но показа харектер и успя да направи обрат. Това е трета поредна победа за Елизара на турнира.

Във втория кръг тя елиминира №10 в схемата Теодора Костович, а в първия разгроми Валентина Ариас от Колумбия. На четвъртфиналите Янева ще играе срещу №1 в схемата и №3 в световната ранглиста за девойки Емерсон Джоунс от Австралия.

За съжаление други три българчета отпаднаха в третия кръг на сингъл.

При девойките Ива Иванова (ТК Черно море-Елит Варна) загуби с 4:6, 5:7 от Елизавета Котляр от Украйна, а Росица Денчева отстъпи с 5:7, 6:3, 3:6 на Джули Пастикова от Чехия.

При юношите Александър Василев загуби с 6:7(2), 4:6 от №6 в схемата Кайлан Бигън от САЩ.

По-късно днес Ива Иванова и Алена Ковачкова от Чехия, поставени под №3 в схемата, ще играят на четвъртфиналите на двойки при девойките срещу италианките Ноеми Базилети и Гая Мадуци.

Остави коментар