
Отборът на „Свети Климент“ допусна първа загуба в държавното по „Хокей 5“ за мъже. В среща от третия кръг възпитаниците на Николай Янчев отстъпиха с 3:4 срещу Пловдив като гости. Преди това на старта на шампионата варненци направиха 3:3 при гостуването си на „Вълците“ в Харманли, а във втория почиваха.
В Пловдив варненци пътуваха само с шестима играчи, а след като играещият треньор Янчев се контузи, доигра срещата почти без да се движи.
„Изпитах рязка болка в двуглавия мускул на левия крак и след това не можех да си разгъна крака и да се движа. Отсъствието на Александър Стайнбрих и Веселин Ташков бяха решаващи. Следващата седмица ни предстоят два тежки мача в София срещу Славия, която не се яви в Харманли и губи служебно и Академик плюс. За моя радост, с нас ще бъдат тримата германци и Веселин Ташков“, заяви за „Петел“ Янчев, който премина прегледи след завръщането във Варна.
