
През месец март Тач Ънру неочаквано напусна Черно море Тича и се присъедини към испанския Амикс Баскет Кастело. Пред Vsport.bg говори ексклузивно в празничните дни за представянето си в новия отбор и за изминалия сезон на бившия тим, с който изигра по-голяма част от двубоите в НБЛ:
„Много се радвам да поговоря отново с приятел от Варна. Със съпругата ми се наслаждаваме в момента на почивка. Почивка, защото започнах добре в новия ми отбор, но след два изиграни мача за съжаление получих контузия и сега се подготвям за новия сезон. Травмата отшумява, почти се възстанових и вече се чувствам по-добре. Лятото започвам тренировки отново. Градът е Кастельон де ла Плана, на Средиземноморското крайбрежие, сравнително не много голям град, но много красиви пейзажи, прекрасно място за живеене. Отборът ми Амикс Кастельон е във Втора Лига – Leb Oro. Нивото на испанския баскетбол е много високо .Играя на обичайната си позиция като shooting guard. Надявам се да се възстановя пълноценно и да играем в плейофната фаза следващия сезон“.
„Много съм горд с това, което направи тимът на Черно море. След победата над Спартак Плевен се свързахме с Аверил Ъгба и някои от момчетата в отбора. Да бъдеш на една победа разстояние от полуфиналите в плейофа е добро постижение още повече,че в последната среща гостувахме в Плевен. Мисля, че това е една добра стъпка за клуба и съм сигурен, че отборът ще бъде още по-добър занапред. Радвам се,че изиграх роля през тези две години за добрата позиция на клуба. Пожелавам успех и на футболния тим, който се бори за престижно класиране. Няма да забравя никога и феновете на отбора ,които ни подкрепяха дори и при загуба, нещо, което не винаги и навсякъде се случва. Но те стояха зад нас и бяха опората ни в трудни за отбора моменти, каквито имахме през сезона.Така че през този двегодишен период аз и моята съпруга си тръгнахме от Варна с много хубави спомени“.
