
Варненският клуб „Свети Климент“ завърши 3:3 при гостуването си на Вълците (Харманли) от първия кръг в Дивизия „Б“ на държавното първенство по Хокей 5.
„Водихме с 2:0 на полувремето и още с първия съдийски сигнал на второто играч на съперника ни вкара почти от центъра. Недопустим гол. Само в рамките на минута допуснахме още един гол – 2:2. След това домакините поведоха с 3:2, а малко преди края ние изравнихме. Ако имаше още време щяхме да бием. Бяхме по-добрият отбор през цялото време. Затова резултатът 3:3 го броя за загуба“, каза за „Петел“ наставникът на варненци Николай Янчев.
Той похвали новопривлечения германски хокеист Пол Стикел, който вкара два от трите гола за Свети Климент.
В другата среща от групата Академик Плюс победи с 4:3 Славия. В следващия кръг варненци почиват, а в третия гостуват на Пловдив.
Снимка: ХК „Свети Климент“
