
Над 60 деца от 4 училища на възраст 9-10 години се включиха в Ученическа купа Варна по лека атлетика за момчета и момичета III-IV клас.
При момчетата се получи доста оспорвана надпревара, с почти равни показатели, но класирането е следното:
Момчета 3-4 клас:
1. ОУ „Н. Й. Вапцаров“
2. ОУ „Ангел Кънчев“
3. ОУ „Антон Страшимиров“
4. ОУ „Св. Иван Рилски“
Момичета 3-4 клас:
1. ОУ „Ангел Кънчев“
2. ОУ „Н. Й. Вапцаров“
3. ОУ „Антон Страшимиров“
Наградите /грамоти, купи, медали и раници за призьорите/ връчиха главния съдия г-н Димо Радев и г-н Данчо Илиев експерт от дирекция „Спорт“ при Община Варна.
Дисциплините са съобразени с възрастовата група за деца 3-4 клас:
– 50 м. гладко бягане
– 200 м. гладко бягане
– Дълъг скок от място
– Хвърляне на малка плътна топка
– Щафета
Следващата прояви за ученици от I-II клас лека атлетика е на 24 април /сряда/ от 10.00 часа отново в зала „Локомотив“.
