Ръгбистите на Спартак Варна трети в държавното първенство по плажно ръгби

Ръгбистите на Спартак Варна завършиха трети в държавното първенство по плажно ръгби за мъже, което се проведе край морето в във варненския квартал Аспарухово.

В групата си възпитаниците на треньора Пенко Кънев победиха Локомотив София с 10:1 и изгубиха в оспорван мач от бъдещия шампион Габрово с 5:7. На полуфинала варненци отстъпиха пред пернишкия Валяците с 6:8, а в спор за третото място надделяха срещу НСА с 5:4.

Спартак бе награден с Купа и бронзови медали, а треньорът на тима Пенко Кънев изрази благодарност към Дирекция „Спорт“ на Община Варна и нейния шеф Кристиан Димитров за финансовото и организационното обезпечаване на събитието, което се превърна в атракция за плажуващите.

Остави коментар