Черно море Тича завърши сезона със загуба

Берое мина с лекота през последния си мач от редовния сезон в НБЛ и победи Черно море Тича със 104:75.

Старозагорци само след два дни са домакини на Финалната четворка на Балканската лига, където играят полуфинал срещу Пея. Те имаха шанс за шестото място в НБЛ, при успех и загуба на Левски, но „сините“ се справиха по-рано с Шумен и така Берое финишира седми, което ще го изправи срещу Балкан на четвъртфинал.

За Черно море това бе и край на сезона, тъй като отборът не намери място в плейофите.

Двубоят бе еднопосочна улица, като Берое води от началото до края, увеличавайки аванса си.

Домакините бяха и много резултатни, вкарвайки съответно 26, 32 и 29 точки в първите три четвъртини. Най-голямата разлика мина и 40 точки, в последната част, а почивката дойде при 58:39. Берое имаше страхотни проценти за две точки и бе 14/14 от наказателната линия, а спечели и борбата.

Черно море направи и 22 грешки, за да утежни задачата си.

Шестима играчи на Берое завършиха с двуцифрен актив, като Дариус Хол вкара 17 с 8 борби, а Даниел Пюрифой се отчете с 16 и 11 борби.Иван Спиров завърши с 22 и 7 борби за Черно море, 18 вкара Тач Ънру и 17 – Костадин Лазаров.

Варненци завършват с 6 победи и 24 загуби и заемат последното място в класирането. Със същият актив са и отборът на „Шумен“, но те имат 2 победи и 1 загуба в преките двубои, което ги поставя пред “моряците” в крайното класиране.

А ето и какво каза старши треньорът на отбора Кирил Болшаков след приключването на сезона: „Отборът е млад. Този сезон те натрупаха много полезен опит. Направихме хубави игри, особено у дома. Днес не, но изиграхме много мачове с добра енергия и по мое мнение заслужаваме 12 -13 победи в сезона. Особено във Варна загубихме няколко срещи с минимален резултат, в които не ни достигна опит. Момчетата ще израстват, защото те полагат много усилия по време на тренировките. Огромни благодарности към тях! Голяма благорност за привържениците на отбора, които топло ни подкепяха навсякъде! Предполагам скоро ще обсъдим бъдещето с президента на клуба. На мен много ми харесва и аз обичам Варна!“

Остави коментар