Симон-Антъни Иванов се класира за четвъртфиналите на турнир в Анталия

Симон-Антъни Иванов от варненския клуб ТК Черно море- Елит  се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара, съобщават от БФТ.

Българинът победи Михел Хоп от Германия със 7:6(4), 6:4 за два часа игра.

Иванов спечели първия сет след тайбрек, а във втората част взе подаването на съперника си за 5:4 и при свой сервис затвори мача.

Симон заработи 2 точки за световната ранглиста, а в спор за място на полуфиналите ще срещне друг германския квалификант – Марвин Мьолер.

Другият български тенисист Янаки Милев отпадна във втория кръг след поражение от седмия поставен Вячеслав Белински (Украйна) със 7:5, 1:6, 4:6 за 2:17 часа.

Българинът взе първата част, но допусна обрат в следващите два сета и загуби мача.

Предната седмица Милев триумфира с титлата на друг турнир в Анталия.

Остави коментар