
Днес стартира Международен турнир за Купа София. Състезанието по художествена гимнастика ще се проведе в Зала София, Борисовата градина, а входът е свободен. Организаторите са осигурили и онлайн излъчване на целия турнир.
България ще бъде представена в индивидуалната надпревара при жените от Ева Брезалиева, Магдалина Миневска и Татяна Воложанина.
При девойките в индивидуалната надпревара ще участват Никол Тодорова, Елвира Краснобаева (КХГ Грация, Варна), Дара Стоянова, Дара Малинова, Магдалена Вълкова и Виктория Христозова.
В надпреварата при ансамблите девойки ще участва ансамбълът на България в състав Андреа Иванова (СК „Чар ДКС“ Варна), Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова
Стартът е точно в 8.30 с надпреварата при ансамбли – девойки с 5 въжета – България е в поток В – начало 9.05!
Девойки индивидуално стартират в 10.30, а група В започва в 12.10. Там играят състезателките с номера от 19-и до 36-и.
Виктория Христозова е с номер 19, Дара Малинова е с номер 25, а Магдалена Вълкова е с номер 31.
Група D при девойките стартират в 15.50 – Елвира Краснобаева е с номер 66, Никол Тодорова е с номер 72, а Дара Стоянова с номер 77.
На 7-ми април група жените започват в 17.30ч, а група „С“ в която са българките стартира в 20.30ч.
Магдалина Миневска е с номер 38, Ева Брезалиева е с номер 42 а Татяна Воложанина е с номер 46.
